ریشه ,نشاسته ,کاساوا ,گیاه ,باشد ریشه

کاساوا به طور گسترده در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری کشت می گردد و دلیل عمده آن به خاطر ریشه خوراکی آن است . این گیاه منبعی بسیار غنی از کربوهیدرات محسوب می گردد . ریشه این گیاه مخروطی شکل و بلند است و دارای دو گونه شیرین و تلخ می باشد .

ارتفاع این گیاه تا چهار متر نیز می رسد . ریشه آن دارای مصارف گوناگونی از جمله تهیه انواع نان و کیک ، کراکرها ، نوشیدنی ها ، پارچه کاغذ ، اتانول ، تغذیه دام ، مصارف دارویی و غیره دارد .

نشاسته کاساوا سومین منبع بزرگ کربوهیدرات ها برای انسان در جهان به شمار می رود و محصولی کم هزینه برای جمعیت ساکن در مناطق مرطوب استوایی است .

کاساوا ریشه های بزرگ پر از نشاسته ای برای رشد خود فراهم می کند که حاوی نزدیک به حداکثر غلظت نشاسته بر اساس وزن خشک در میان محصولات غذایی می باشد . ریشه های تازه حاوی حدود سی درصد نشاسته و مقدار کمی پروتئین می باشد . ریشه های بسیار شبیه به سیب زمینی را تولید می کند که آن ها را می توان پوست گیری شده ، آب پز ، پخته یا سرخ کرده مصرف کرد .

باید توجه داشت که قبل از مصرف باید مورد عمل آوری قرار گیرد تا ماده سمی سیانید موجود در آن تجزیه شود .

در عملیات برداشت کاساوا ، ابتدا بوته را از ارتفاع خاصی هرس کرده و سپس اقدام به درآوردن ریشه می کنند و برای فرآوری و تبدیل حاضر می شود .

منبع اصلی مطلب : شرکت بازرگانی پویاکابک
برچسب ها : ریشه ,نشاسته ,کاساوا ,گیاه ,باشد ریشه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : چرا نشاسته تاپیوکا بر نشاسته های دیگر مورد کاربرد بیشتری دارد ؟